Trening umysłu

Zupełnie naturalnym dla nas zjawiskiem jest chodzenie na siłownię – nawet, jeśli my sami tego nie robimy, osoby się tym zajmujące nie są dla nas niczym niezwykłym, nad czym nie moglibyśmy przejść do porządku dziennego. Trening naszych mięśni przynosi przecież tyle korzyści, że aż trudno je wszystkie wymienić. Dlaczego zatem nie zajmujemy się treningiem umysłu?

Ponieważ efekty są mniej widoczne. Mało tego – żeby je zobaczyć, trzeba wykonać jakieś działanie – analogicznie, na siłowni zwiększa się nasza siła, więc aby ją zobaczyć, powinniśmy coś podnieść lub przesunąć. Tyle tylko, że w przypadku mięśni wystarczy zdjąć koszulkę i nie trzeba wykonywać żadnych działań – w przypadku naszego mózgu tak nie jest. To właśnie sprawia, że trening umysłu nie jest zbyt popularny, a przez to trudniej go wykonywać. Wiele osób twierdzi jednak, że jest to gra warta świeczki, a efekty nie pójdą na marne. Będziemy mogli zaobserwować to zwłaszcza na stare lata, gdy nasz umysł pogorszy się, a jednak nadal będzie dobry.

Hejka, jestem Szymek i jestem autorem tych wpisów jak i strony. Polecam czytać codziennie, może coś wam się spodoba i zostaniecie na dłużej. Życzę każdemu miłego dnia 😀
error: Content is protected !!