Trening umysłu

Nasze ciało to świątynia – jest to znany tekst, który motywuje wielu ludzi do działania i skupiania się na rozwoju samego siebie. Dlaczego jednak skupiać się tylko na ciele, skoro można rozwinąć także nasz mózg?

Siłownia daje efekty widoczne gołym okiem. Rzeczywiście, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, by efekty te były zadowalające, jednak w końcu uda nam się je osiągnąć, jeśli jesteśmy wytrwali w dążeniu do celu. Inaczej ma się sprawa z umysłem. Jego ćwiczenie nie przyniesie widocznych rezultatów, jednak będziemy mogli odczuć różnice związane z myśleniem, a praca korzystająca z naszego mózgu będzie wykonana lepiej. Dla wielu jest to marnowanie czasu, jednak trening umysłu to coś więcej. Nie trzeba zajmować się nim w każdej wolnej chwili, a przeznaczyć na niego jedynie odrobinę czasu. Może okazać się, że poświęcenia dokonane za młodu, zaowocują w przyszłości, na stare lata, gdy umysł zacznie płatać nam figle – lub zacząłby, gdybyś wcześniej go nie ćwiczyli. Dobrze myśleć do przodu i się nie poddawać.

Hejka, jestem Szymek i jestem autorem tych wpisów jak i strony. Polecam czytać codziennie, może coś wam się spodoba i zostaniecie na dłużej. Życzę każdemu miłego dnia 😀
error: Content is protected !!