Luna IIoznaczenie: B 2621
Opis projektu Luna II
Luna II to projekt domu parterowego dla 4 osobowej rodziny przeznaczony na działki z wjazdem od południa. Przestrzeń jest funkcjonalnie podzielona na część prywatną (sypialnie i łazienka) oraz wspólną (salon z kuchnią i WC). Obszerny taras jest częściowo zadaszony. Dom posiada kotłownię na paliwo stałe.
Projekt posiada odbicie lustrzane.
TECHNOLOGIA
fFndamenty: BETONOWE
Ściany: POROTHERM 25cm+OCIEPLENIE 15cm
Rodzaj stropu: TERIVA I
Elewacje: TYNK STRUKTURALNY
Pokrycie dachu: DACHÓWKA CERAMICZNA
Dodatki do projektu
Plan BIOZ jest tworzony dla jednej konkretnej budowy. Sporządzenie lub zapewnienia sporządzenia tego planu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, należy do obowiązków kierownika budowy. Plan BIOZ ma na celu zidentyfikowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz wdrożenie rozwiązań służących ich zapobieganiu na etapie realizacji inwestycji. Dokument ten sprawia, że zarządzanie ryzykiem zawodowym stanowi kluczowy element decydujący o większej skuteczności działań w zakresie bezpieczeństwa robót budowlanych. Dlatego jest on niezbędnym narzędziem zarządzania kwestiami bezpieczeństwa na placu budowy i ważne jest, aby wszyscy podwykonawcy uczestniczący w realizacji inwestycji budowlanej byli zainteresowani udziałem w pracach nad tym planem.
Projekt pakietu Domu Energooszczędnego opracowany został specjalnie z myślą o minimalizacji strat ciepła w budynku, co pozwoli na wymierne korzyści w przeciągu kilku lat użytkowania. Zastosowanie projektu Domu Energooszczędnego nie tylko wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale również zwiększy wartość nieruchomości na rynku wtórnym. Sugerowane nowoczesne rozwiązania projektowe to nie tylko ukłon w stronę ekologii czy ochrony środowiska ale przede wszystkim dbałość o przyszłość i jakość życia naszych klientów i ich rodzin. To jednak nie wymogi prawne powodują wzrost zainteresowania budownictwem energooszczędnym. Powodów jest kilka. Ogromny wpływ na tak dużą popularność tej gałęzi budownictwa mają finanse. Zmniejszone ubytki energii to mniejsze obciążenie portfela gospodarstw domowych. Wybiegając myślami do przodu, lepsze zabezpieczenie budynku może mieć spory wpływ na jego żywotność. Podwyższony standard izolacyjności, ogrzewanie i wentylacji pozytywnie wpływa na zdrowie domowników, ale także na środowisko.
Pompa ciepła to wysoce sprawne urządzenie, które przekształca energię słoneczną zgromadzoną w ziemi, w energię służącą do ogrzania domu a także wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Ten system produkcji energii jest całkowicie bezpieczny i niezawodny. Z pompą ciepła możesz mieć swój udział w ochronie środowiska naturalnego, ponieważ nie emituje ona zanieczyszczeń do atmosfery. Na koszty eksploatacji przypada jedynie w niewielkim udziale energia elektryczna. W porównaniu z innymi urządzeniami grzewczymi, w pełni uzależnionymi od drożejących konwencjonalnych źródeł energii , pompy ciepła są bezkonkurencyjne.
- Nie ma konieczności wykonania przyłącza gazowego czy też komina.
- Nie trzeba składować paliw, co skutkuje nie tylko zaoszczędzeniem powierzchni i estetyką otoczenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników obiektu.
- Pompa ciepła nie wymaga konserwacji ani przeglądów technicznych i nie traci na sprawności z biegiem lat.
- Pompa ciepła to urządzenie praktycznie bezobsługowe.
Projekt wentylacji mechanicznej (rekuperacji) zawiera opis techniczny, rysunki przedstawiające koncepcję rozprowadzenia instalacji, umiejscowienia rekuperatora oraz odnośniki do informacji o zastosowanych materiałach wentylacyjnych.
Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument zawierający podstawowe wskaźniki dotyczące ochrony cieplnej, zużycia energii oraz ocenę poziomu jakości energetycznej zrealizowanego budynku.
Kosztorys inwestorski sporządzany jest na bazie przedmiaru robót i służy do ustalania kosztu całej planowanej inwestycji poprzez ustalenie cen materiałów budowlanych oraz wynagrodzenia za pracę sprzętu i ludzi. Kosztorys ten pozwala określić koszty wykonania poszczególnych etapów prac, a także koszt wykonania różnych elementów budynku (fundamenty, ściany, stropy, dach, tynki itp.). Zaletą tego typu kosztorysu jest możliwość finansowego przeanalizowania różnych wariantów rozwiązań budowlanych.
, Pracownia projektowa: #DomDlaCiebie/ Archeco
Dlaczego e-cubatura?
Gwarancja zwrotu projektu - bezpieczny zakup
Projekty wysyłamy pocztą kurierską z 14 dniową gwarancją zwrotu.
Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz zamówić projekt? Skontaktuj się z naszym architektem
Biuro obsługi klienta
Tel.: 577 888 644E-mail: projekt@e-cubatura.pl
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
Parametry projektu Luna II
Co zawiera projekt?
Kupując u nas projekt otrzymują Państwo projekt gotowy w 4 egzemplarzach.
W skład gotowego projektu wchodzi:
- projekt architektoniczny (opis architektoniczno-budowlany i rysunki)
- projekt konstrukcyjny( opis konstrukcji i rysunki)
- projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej (opis i rysunki instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania)
- projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej (opis i rysunki)
Zawiera elewację budynku, rzut parteru, poddasza, więźby dachu, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz zestawienie drewna na więźbę dachową.
Projekt konstrukcji
Składa się z rzutów fundamentów i stropu, obliczenia statyczne, opis projektu konstrukcyjnego.
Projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej
Schemat instalacji obejmujący instalację wodno-kanalizacyjne, C.O i gazową. Rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami oraz ich rozwinięcia.
Możliwe zmiany w projekcie
Bez zgody autora można dokonać zmiany w zakresie:
- dostosowania fundamentów do warunków geotechnicznych
- podpiwniczenia lub rezygnacji z podpiwniczenia
- zmiany technologii domu
- przesunięcia lub likwidacji ścianek działowych
Zmiany, które bezpośrednio dotyczą elementów konstrukcyjnych: zmiana obrysu ścian zewnętrznych, zamiana typu dachu i zmiana nachylenia kąta dachu, likwidacji lub zastosowanie balkonu, lukarny itd. wymagają zgody autora projektu. W trakcie zakupu projektu poinformuj naszego architekta o zmianach, które chcesz wprowadzić do projektu.
Płatność i koszt dostawy
Poczta Polska:
- przelew (płatność z góry) - 0 zł
- za pobraniem - 19 zł
Firma kurierska:
- przelew (płatność z góry) - 15 zł
- za pobraniem - 25 zł
Możliwość zwrotu projektu
Projekt można zwrócić bez podania jakiejkolwiek przyczyny w terminie do 14 dni od daty otrzymania projektu (zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r.). Zamawiający zwraca projekt na swój koszt.
Adaptacja projektu
Adaptacja polega na dostosowaniu projektu do istniejących na danym terenie warunków zabudowy, aktualnych przepisów i norm oraz wymagań inwestora.
Kosztorys inwestorski
Kosztorys inwestorski jest istotnym opracowaniem, który tworzy się przed rozpoczęciem większości inwestycji. Dzięki niemu można określić orientacyjne koszty całego przedsięwzięcia oraz przygotować się do negocjacji z wykonawcami.
Jak zamówić projekt?
(zobacz szczegóły)
(zobacz szczegóły)
(zobacz szczegóły)