Powierzchnia


Działka - Wymiary

PiwnicaIlość pokoi

Garaż
Rodzaj dachu

Kąt nachylenia dachu

Kalenica do drogi
Wysokość ścianki kolankowej

Wysokość budynku

Technologia
Rodzaj zabudowy:


Styl
Dodatkowe funkcje

Koszt budowy

Inne opcje

Szukaj

MD21oznaczenie: Z 57

Rzut parteru

 

1 Garaż 23,0 m²
2 Kotłownia 6,0 m²
3 WC  4,0 m²
4 Sypialnia 1 15,0 m²
5 Pokój dzienny 46,0 m²
6 Sypialnia 2 15,0 m²
7 Łazienka 6,0 m²
8 Sypialnia 3 11,0 m²
9 Kuchnia 16.0 m²
10 Wiatrołap 6,0 m²
11 Korytarz 38,0 m²

 

Przekrój

Sytuacja

Opis projektu MD21

Propozycja całorocznego dom jednorodzinnego o pow. użytkowej ok. 186m2 może zapewnić  spokojny i komfortowy a nawet luksusowy wypoczynek  w kontakcie z naturą z dala od zgiełku aglomeracji. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Układ funkcjonalny domu oparty został o centralnie umieszczony pokój dzienny, korytarz oraz sień wejściową o otwartym, przelotowym, gościnnym a nawet extrawertycznym charakterze. Natomiast reszta pomieszczeń typu sypialnie, łazienki, kotłownie zlokalizowane po obu stronach centralnie umieszczonej przestrzeni pokoju dziennego, wykazują bardziej intymny i introwertyczny charakter. Wywarzono korzystne proporcje części otwartej, gościnnej (dziennej), w stosunku do części intymnej (nocnej). Na uwagę zasługuje możliwość swobodnego kształtowania (tj. otwierania i zamykania) przestrzeni pokoju dziennego w zależności od potrzeb mieszkańców (np. konieczność izolacji optycznej i akustycznej, zapewnienia wglądu i komunikacji z kuchnią, wymknięcia strefy nocnej itp.). Zwrócić należy uwagę na wyeksponowanie strefy kominku zintegrowanej z szafami dostępnymi z korytarza.

Od strony północnej  zlokalizowano nisze z zadaszonym wejście do budynku, z którego dostajemy się do obszernego korytarza z szafami, a następnie przechodzimy do część dziennej (z  pokojem dziennym, kuchni), garażu, pomieszczeń technicznych  lub do  pokoi sypialnych. Garaż, kotłownie oraz łazienki zlokalizowano jako dostępne z korytarza obwodowego.

Zlokalizowanie pokoi mieszkalnych od strony południowej umożliwia swobodny dostąp z nich do przyległego tarasu, co powoduje że taras stanowi przestrzeń integracji rodzinnej, zabaw lub relaksu. Duże i częściowo rozsuwane (lub rozwierane) okna/drzwi do pokoi mieszkalnych (szczególnie z pokoju dziennego), zapewnią ekskluzywny wgląd w ogród oraz kontakt z natura. Natomiast nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zastosowanie zadaszenia tarasu oraz pergoli nad tarasem. Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany,  częściowo zadaszony i obszernym  taras  zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz z pokoju dziennego oraz sypialni.  Częściowe zadaszenie tarasu ochroni  w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewnia możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Cofnięcie  pokoju dziennego względem tarasu oraz częściowe zadaszenie, ma za zadanie optymalne usytuowania tarasu wypoczynkowego (osłona przed wiatrem, słońcem i innymi warunkami atmosferycznymi) oraz sprawne połączenie z pokojami sypialnymi. Na uwagę zasługuje panoramiczne przeszklenie pokoju dziennego zapewniające swobodny wgląd do ogrodu. Taras wraz z pergolą na słupach oraz zadaszeniem, optymalnie wkomponowano w nowoczesną bryłe budynku. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie  zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp. Wykończenie posadzki z praktycznych płytek „kamiennych”. W taras przewidziano zastosowanie wbudowanie kilku oprawy oświetleniowych które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej.

Zastosowano zrównoważoną modernistyczną stylistykę elewacji domu.

TECHNOLOGIA

Fundamenty żelbetowe
Ściany – dwuwarstwowe bloczki porotherm 25cm + docieplenie 15-20cm tynkiem mineralnym
Ściany działowe szkieletowe lub ceramiczne
Strop żelbetowy
Pokrycie dachu membrana epdm.
Drzwi tarasowe oraz balkonowe z po podwyższonej izolacyjności termicznej

 

 

Koszty budowy - wskaźnikowe

Stan surowy zamknięty
192 000 zł
Stan deweloperski
354 000 zł
Stan pod klucz
502 000 zł

Dodatki do projektu

Plan BIOZ jest tworzony dla jednej konkretnej budowy. Sporządzenie lub zapewnienia sporządzenia tego planu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, należy do obowiązków kierownika budowy. Plan BIOZ ma na celu zidentyfikowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz wdrożenie rozwiązań służących ich zapobieganiu na etapie realizacji inwestycji. Dokument ten sprawia, że zarządzanie ryzykiem zawodowym stanowi kluczowy element decydujący o większej skuteczności działań w zakresie bezpieczeństwa robót budowlanych. Dlatego jest on niezbędnym narzędziem zarządzania kwestiami bezpieczeństwa na placu budowy i ważne jest, aby wszyscy podwykonawcy uczestniczący w realizacji inwestycji budowlanej byli zainteresowani udziałem w pracach nad tym planem.

Teczka na dokumenty
bezpłatny
Dziennik budowy
bezpłatny

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument zawierający podstawowe wskaźniki dotyczące ochrony cieplnej, zużycia energii oraz ocenę poziomu jakości energetycznej zrealizowanego budynku.

Kosztorys inwestorski sporządzany jest na bazie przedmiaru robót i służy do ustalania kosztu całej planowanej inwestycji poprzez ustalenie cen materiałów budowlanych oraz wynagrodzenia za pracę sprzętu i ludzi. Kosztorys ten
pozwala określić koszty wykonania poszczególnych etapów prac, a także koszt wykonania różnych elementów budynku (fundamenty, ściany, stropy, dach, tynki itp.). Zaletą tego typu kosztorysu jest możliwość finansowego
przeanalizowania różnych wariantów rozwiązań budowlanych.Dlaczego e-cubatura?

Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb Nasz zespół ekspertów dopasuje projekt do Twoich potrzeb. Przeprowadzimy niezbędne analizy pozwalające dopasować projekt domu do Twoich oczekiwań. Zadzwoń i zrealizuj swoje marzenia.
Kompleksowa i profesjonalna obsługa Naszym klientom zapewniamy komplementarną i profesjonalna obsługę na każdym etapie procesu budowlanego. Od wyboru projektu po doradztwo na etapie budowy.
Najkrótszy termin dostawy Zapewniamy dostawę projektu w najkrótszym terminie.
Gwarancja zwrotu projektu - bezpieczny zakup
Projekty wysyłamy pocztą kurierską z 14 dniową gwarancją zwrotu.

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz zamówić projekt? Skontaktuj się z naszym architektem

Biuro obsługi klienta

Tel.: 577 888 644
E-mail: projekt@e-cubatura.pl
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez e-cubatura.pl więcej*
więcej*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez e-cubatura.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883) przez: "e-cubatura Lilla Ojczenasz".
Cena : 2800
Kup projekt

Parametry projektu MD21

Pow. użytkowa: 186 m²
Pow. zabudowy: 230 m²
Min. szerokość działki: 28.19 m
Min. długość działki: 24.8 m
Kondygnacje: parterowy
Rodzaj dachu: płaski
Garaż: 1-stanowiskowy
Piwnica: brak
Wysokość domu: 4.1 m
Kubatura: 699 m³
Styl: nowoczesny
Technologia: murowana
Rodzaj zabudowy: wolnostojący
Kalenica: równoległa
Liczba pokoi: 4
Liczba łazienek: 1
Rozwiń

Co zawiera projekt?

Kupując u nas projekt otrzymują Państwo projekt gotowy w 4 egzemplarzach.

W skład gotowego projektu wchodzi:

 • projekt architektoniczny (opis architektoniczno-budowlany i rysunki)
 • projekt konstrukcyjny( opis konstrukcji i rysunki)
 • projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej (opis i rysunki instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania)
 • projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej (opis i rysunki)
Projekt architektoniczny
Zawiera elewację budynku, rzut parteru, poddasza, więźby dachu, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz zestawienie drewna na więźbę dachową.

Projekt konstrukcji
Składa się z rzutów fundamentów i stropu, obliczenia statyczne, opis projektu konstrukcyjnego.

Projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej
Schemat instalacji obejmujący instalację wodno-kanalizacyjne, C.O i gazową. Rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami oraz ich rozwinięcia.

Możliwe zmiany w projekcie

Bez zgody autora można dokonać zmiany w zakresie:

 • dostosowania fundamentów do warunków geotechnicznych
 • podpiwniczenia lub rezygnacji z podpiwniczenia
 • zmiany technologii domu
 • przesunięcia lub likwidacji ścianek działowych

Zmiany, które bezpośrednio dotyczą elementów konstrukcyjnych: zmiana obrysu ścian zewnętrznych, zamiana typu dachu i zmiana nachylenia kąta dachu, likwidacji lub zastosowanie balkonu, lukarny itd. wymagają zgody autora projektu. W trakcie zakupu projektu poinformuj naszego architekta o zmianach, które chcesz wprowadzić do projektu.

Płatność i koszt dostawy

Poczta Polska:

 • przelew (płatność z góry) -  0 zł
 • za pobraniem - 19 zł

Firma kurierska:

 • przelew (płatność z góry) - 15 zł
 • za pobraniem - 25 zł

Możliwość zwrotu projektu

Projekt można zwrócić bez podania jakiejkolwiek przyczyny w terminie do 14 dni od daty otrzymania projektu (zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r.). Zamawiający zwraca projekt na swój koszt.

Adaptacja projektu

Adaptacja polega na dostosowaniu projektu do istniejących na danym terenie warunków zabudowy, aktualnych przepisów i norm oraz wymagań inwestora.

Kosztorys inwestorski

Kosztorys inwestorski jest istotnym opracowaniem, który tworzy się przed rozpoczęciem większości inwestycji. Dzięki niemu można określić orientacyjne koszty całego przedsięwzięcia oraz przygotować się do negocjacji z wykonawcami.

Jak zamówić projekt?

1. Zamówienie przez e- mail
(zobacz szczegóły)

Wyślij do nas e-mail zawierający następujące dane: nazwę i oznaczenie projektu, wersję (podstawowa/lustrzane odbicie), listę wybranych dodatków, dane teleadresowe oraz sposób płatności (przelew/przy odbiorze). Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia.

Wszystkie zamówienia realizujemy w dni robocze w godzinach 09.00-17.00

Jeśli masz pytania zadzwoń 52 307 60 67

2. Zamówienie przez koszyk
(zobacz szczegóły)

Za pomocą przycisku „Kup projekt” włóż do schowka wybrany projekt. Wypełnij dane niezbędne do realizacji wysyłki oraz formę płatności i zaakceptuj. Otrzymasz od nas potwierdzenie, a na podany przez Ciebie adres e-mail wyślemy szczegóły zamówienia.

Wszystkie zamówienia realizujemy w dni robocze w godzinach 09.00-17.00
Jeśli masz pytania zadzwoń 52 307 60 67

3. Zamówienie przez telefon
(zobacz szczegóły)

Zadzwoń do nas. Otrzymasz pełną pomoc i doradztwo dotyczące wyboru projektu i możesz złożyć zamówienie.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze w godz. 09.00-17.00

więcej projektów podobnych