SIMPLE 2 wersja Aoznaczenie: A 1286
Opis projektu SIMPLE 2 wersja A
Wygodny parterowy dom z wbudowanym garażem, przeznaczony dla 3-4 osobowej rodziny. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej domu, sporą część przeznaczono na pokój dzienny. Jest bardzo dobrze doświetlony, jego przestronność dodatkowo podkreśla połączenie z otwartą kuchnią oraz atrakcyjnie przeszklone wyjście na taras, które harmonijnie łączy dom z ogrodem. Kuchnia z bezpośrednim wyjściem na ogród odróżnia ten projekt od przedstawionego na sąsiedniej stronie projektu Simple 3. Zwarta bryła budynku i jego prosta konstrukcja wpływają na niski koszt budowy i późniejszej eksploatacji. Centralnie usytuowany kominek umożliwia, w prosty sposób, rozprowadzenie ciepła po całym domu. Dwuspadowy dach (o nachyleniu 22°) można dopasować do wymagań lokalnych warunków zabudowy bez istotnych zmian konstrukcyjnych. Stosując luksfery (zamiast okien) w garażu i łazience, można zbliżyć budynek do granic działki z czterech na 3 metry.
TECHNOLOGIA
Fundamenty: | betonowe |
Ściany zew. | silikat 24cm + styropian 16cm |
Ściany wew. | bloczki silkatowe 18cm |
Strop: | gęstożebrowy Teriva I |
Pokrycie dachowe" | dachówka ceramiczna |
Koszty budowy - wskaźnikowe
245 032 zł
375 596 zł
232 606 zł
Dodatki do projektu
Kosztorys inwestorski sporządzany jest na bazie przedmiaru robót i służy do ustalania kosztu całej planowanej inwestycji poprzez ustalenie cen materiałów budowlanych oraz wynagrodzenia za pracę sprzętu i ludzi. Kosztorys ten pozwala określić koszty wykonania poszczególnych etapów prac, a także koszt wykonania różnych elementów budynku (fundamenty, ściany, stropy, dach, tynki itp.). Zaletą tego typu kosztorysu jest możliwość finansowego przeanalizowania różnych wariantów rozwiązań budowlanych.
Instalacja pompy ciepła jest systemem, który współpracuje z kolektorami ciepła i jest źródłem zasilania instalacji ogrzewania podłogowego. Efektem jej działania jest zatem pobór energii z gruntu i oddanie tej energii do pomieszczeń ogrzewanych, czyli przepływ ciepła od niższej do wyższej temperatury.
Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które pobiera określoną ilość energii cieplnej ze źródła ciepła, którym może być no. grunt, woda gruntowa, powietrze, ścieki itp. i za pomocą procesów termodynamicznych przenosi ją do górnego źródła ciepła, które bezpośrednio stanowi system grzewczy budynku - ogrzewanie podłogowe.
Zalety instalacji pompy ciepła:
- dostarcza darmową energię ze źródeł naturalnych
- czysta i komfortowa, wygodna w użytkowaniu - nie wymaga instalowania komina czy dodatkowego systemu wentylacji,
nie wydziela zapachów; jest w pełni zautomatyzowana, nie potrzebuje konserwacji ani okresowych przeglądów
- bezpieczna dla środowiska - nie emituje sadzy ani spalin
- cicha praca
- uniezależnienie od źródeł energii i rosnących cen gazu czy oleju opałowego
- tania eksploatacja
- prestiż i nowoczesność
Zawartość projektu :
- opis techniczny
- opis techniczny
- obliczenie zapotrzebowania na ciepło dla poszczególnych pomieszczeń
- dane techniczne projektowanych urządzeń i armatury
- wytyczne montażowe
- rysunki i schematy instalacji
- rysunek rozwinięcia instalacji c.o. – grzejniki jako alternatywne rozwiązanie
Kolektory słoneczne
Instalacja solarna jest systemem, który za pomocą kolektorów słonecznych umożliwia wykorzystanie energii słonecznej do podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania instalacji centralnego ogrzewania. Pozyskaną energię kolektory przekazują do odbiorników ciepła, dzięki czemu zgromadzona w zasobniku woda jest podgrzewana, a układ solarny może współpracować także z kotłem lub z pompą ciepła.
Na efektywność kolektorów słonecznych ma wpływ przede wszystkim ich usytuowanie względem maksymalnego dziennego nasłonecznia. Montując kolektory na południowej połaci dachu, na południowej ścianie budynku lub jako wolno stojące usytuowane w pobliżu naszego domu, można zredukować do 30% roczne zapotrzebowanie w energię cieplną. Kolektory słoneczne są ekologicznym i energooszczędnym sposobem na ogrzewanie wody użytkowej i wspomaganie systemu ogrzewania, a wykorzystanie odnawialnych źródeł energii podnosi klasę energetyczną i samą wartość naszego domu.
Zalety instalacji solarnej:
- duża oszczędność w rachunkach za energię
- wysokoefektywne wspomaganie instalacji ciepłej wody użytkowej i c.o.
- redukcja do 60% rocznego zapotrzebowania domu jednorodzinnego na energię cieplną
- uniezależnienie od źródeł energii
- ochrona środowiska
- prestiż i nowoczesność
Zawartość projektu :
- opis techniczny
- obliczenia i dobór elementów systemu
- wytyczne montażowe,
- wytyczne eksploatacji
- rysunki i schematy, usytuowanie kolektorów
Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument zawierający podstawowe wskaźniki dotyczące ochrony cieplnej, zużycia energii oraz ocenę poziomu jakości energetycznej zrealizowanego budynku.
Przedstawiamy następujące alternatywne dla rozwiązań tradycyjnych opracowania projektowe oraz propozycje zmian obniżających zużycie energii na cele związane z ogrzewaniem budynku:
- alternatywne rozwiązania konstrukcji ścian zewnętrznych wraz z obliczeniami przepuszczalności termicznej oraz szacunkowe koszty – możliwość poprawy izolacji termicznej budynku
- sposoby pozyskania i przetworzenia energii słonecznej (kolektory słoneczne)
- informacja i schemat ogrzewania domu przy częściowym wykorzystaniu kominka z płaszczem wodnym
- schemat wentylacji mechanicznej z rekuperatorem – pozwala zmniejszyć zużycie energii przez zastosowanie rekuperacji
- informacja o możliwości obniżenia zużycia energii i podniesienia komfortu cieplnego w budynku przy zastosowaniu wymienników gruntowych (pompa ciepła)
Pakiet „DOM ENERGOOSZCZĘDNY” składa się z:
- charakterystyka domu energooszczędnego - opis
- projekt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem
- alternatywne rozwiązania przegród scian zewnętrznych
- detale wykonawcze
- rozwiązania sposobów ogrzewania
- propozycje rozwiązań materiałowych i technologicznych
Co to znaczy dom energooszczędny (niskoenergetyczny)?
- Jest to obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku.
- Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają podwyższoną izolację przegród zewnętrznych, okna i drzwi zewnętrzne o niskim współczynniku przenikania ciepła.
- Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach, oznacza to że ma zwartą bryłę;
- Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania.
- System wentylacji umożliwia odzysk ciepła z powietrza usuwanego na zewnątrz.
Najważniejsze wytyczne do budowy domów energooszczędnych?
- Odpowiednia działka budowlana:
– z wjazdem od strony północnej lub wschodniej,
– najlepiej płaska lub z niewielkim nachyleniem w kierunku południowym,
– z wysokimi drzewami liściastymi mogącymi zacienić dom w lecie,
– o korzystnych warunkach gruntowo-wodnych, - Zapewnienie jak najlepszej szczelności i termoizolacyjności wszystkich przegród zewnętrznych: ścian fundamentowych oraz nadziemia budynku, stropów, podłogi na gruncie, dachu, okien i drzwi.
- Zastosowanie technologii wznoszenia ścian z materiałów o dobrej akumulacji ciepła;
- Wyeliminowanie z przegród zewnętrznych mostków termicznych.
- Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
- Wyposażenie budynku w nowoczesną i efektywną instalację grzewczą i energooszczędne, wysoko sprawne urządzenia grzewcze, np. kocioł kondensacyjny.
- Ograniczenie przeszklenia do racjonalnych rozmiarów.
- Zachowanie buforowego układu pomieszczeń, by te, w których ma być najcieplej (pokoje mieszkalne i sypialnie) znalazły się w południowej części budynku, a takie, w których powinno być chłodno (spiżarnie, składziki, pomieszczenia gospodarcze) – w północnej;
- Bardzo ważną sprawą jest też wysoka jakość wykonawstwa, dbałości o detale i szczegóły technologiczne, poprawne zastosowanie materiałów i technologii.
Plan BIOZ jest tworzony dla jednej konkretnej budowy. Sporządzenie lub zapewnienia sporządzenia tego planu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, należy do obowiązków kierownika budowy. Plan BIOZ ma na celu zidentyfikowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz wdrożenie rozwiązań służących ich zapobieganiu na etapie realizacji inwestycji. Dokument ten sprawia, że zarządzanie ryzykiem zawodowym stanowi kluczowy element decydujący o większej skuteczności działań w zakresie bezpieczeństwa robót budowlanych. Dlatego jest on niezbędnym narzędziem zarządzania kwestiami bezpieczeństwa na placu budowy i ważne jest, aby wszyscy podwykonawcy uczestniczący w realizacji inwestycji budowlanej byli zainteresowani udziałem w pracach nad tym planem.
Dlaczego e-cubatura?
Gwarancja zwrotu projektu - bezpieczny zakup
Projekty wysyłamy pocztą kurierską z 14 dniową gwarancją zwrotu.
Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz zamówić projekt? Skontaktuj się z naszym architektem
Biuro obsługi klienta
Tel.: 577 888 644E-mail: projekt@e-cubatura.pl
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
Parametry projektu SIMPLE 2 wersja A
Co zawiera projekt?
Kupując u nas projekt otrzymują Państwo projekt gotowy w 4 egzemplarzach.
W skład gotowego projektu wchodzi:
- projekt architektoniczny (opis architektoniczno-budowlany i rysunki)
- projekt konstrukcyjny( opis konstrukcji i rysunki)
- projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej (opis i rysunki instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania)
- projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej (opis i rysunki)
Zawiera elewację budynku, rzut parteru, poddasza, więźby dachu, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz zestawienie drewna na więźbę dachową.
Projekt konstrukcji
Składa się z rzutów fundamentów i stropu, obliczenia statyczne, opis projektu konstrukcyjnego.
Projekt wewnętrznej instalacji sanitarnej
Schemat instalacji obejmujący instalację wodno-kanalizacyjne, C.O i gazową. Rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami oraz ich rozwinięcia.
Możliwe zmiany w projekcie
Bez zgody autora można dokonać zmiany w zakresie:
- dostosowania fundamentów do warunków geotechnicznych
- podpiwniczenia lub rezygnacji z podpiwniczenia
- zmiany technologii domu
- przesunięcia lub likwidacji ścianek działowych
Zmiany, które bezpośrednio dotyczą elementów konstrukcyjnych: zmiana obrysu ścian zewnętrznych, zamiana typu dachu i zmiana nachylenia kąta dachu, likwidacji lub zastosowanie balkonu, lukarny itd. wymagają zgody autora projektu. W trakcie zakupu projektu poinformuj naszego architekta o zmianach, które chcesz wprowadzić do projektu.
Płatność i koszt dostawy
Poczta Polska:
- przelew (płatność z góry) - 0 zł
- za pobraniem - 19 zł
Firma kurierska:
- przelew (płatność z góry) - 15 zł
- za pobraniem - 25 zł
Możliwość zwrotu projektu
Projekt można zwrócić bez podania jakiejkolwiek przyczyny w terminie do 14 dni od daty otrzymania projektu (zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r.). Zamawiający zwraca projekt na swój koszt.
Adaptacja projektu
Adaptacja polega na dostosowaniu projektu do istniejących na danym terenie warunków zabudowy, aktualnych przepisów i norm oraz wymagań inwestora.
Kosztorys inwestorski
Kosztorys inwestorski jest istotnym opracowaniem, który tworzy się przed rozpoczęciem większości inwestycji. Dzięki niemu można określić orientacyjne koszty całego przedsięwzięcia oraz przygotować się do negocjacji z wykonawcami.
Jak zamówić projekt?
(zobacz szczegóły)
(zobacz szczegóły)
(zobacz szczegóły)